TRC ALL

Southland 15-2 22-2

Dover-Eyota 15-3 21-5#

Chatfield 14-3 18-6

Caledonia 14-4 17-9#

Kingsland 7-11 11-15#

L-A 7-11 13-13#

PEM 6-12 9-16#

St. Charles 6-12 9-17#

R-P 5-13 9-16#

W-K 0-18 0-25#

*Fillmore Central ---- 3-14#

*Fillmore Central is not playing a TRC schedule this year...any games with TRC schools are considered non-conference games.

#regular season has ended



Week of Feb. 6-11

Monday, Feb. 6

Wabasha-Kellogg @ Caledonia, 86-17; Zumbrota-M @ Chatfield, 61-57; Byron @ Dover-Eyota, 60-54; Fillmore Central @ Houston, 58-47; Lewiston-Altura @ PEM, 67-52; Southland @ Grand Meadow, 81-36.

Thursday, Feb. 9

Medford @ Southland, 76-47.

Friday, Feb. 10

Caledonia @ Dover-Eyota, 65-62; St. Charles @ Chatfield, 58-42; Lewiston-Altura @ Kingsland, 62-58; PEM @ Wabasha-Kellogg, 79-26; Rushford-Peterson @ Southland, 67-37.



Week of Feb. 13-18

Monday, Feb. 13

Chatfield @ Kingsland, 54-34; Lake City @ St. Charles, 53-40; Lanesboro @ Rushford-Peterson, 57-30.

Tuesday, Feb. 14

Southland @ Caledonia, 54-47; Dover-Eyota @ PEM, 79-55; Fillmore Central @ Rushford-Peterson, 58-51; Wabasha-Kellogg @ Kingsland, 76-30; Lewiston-Altura @ St. Charles, 54-50.

Thursday, Feb. 16

Caledonia @ Stewartville, 60-39; Fillmore Central @ Mabel-Canton, 40-33.

Friday, Feb. 17

Chatfield @ Lewiston-Altura, 55-49; Kingsland @ Dover-Eyota, 62-57; PEM @ Southland, 75-41; St. Charles @ Wabasha-Kellogg, 69-31.



Week of Feb. 20-25

Tuesday, Feb. 21

Chatfield @ Southland

Thursday, Feb. 23

Southland @ Kasson-Mantorville



Sub-section

Tournament Schedule

Tuesday, Feb. 21

Class A; Fillmore Central (#10) @ Hope Lutheran (#7)



Friday, Feb. 24

Class 1A-East; Grand Meadow @ Rushford-Peterson (#3)...........Class 1AA-West; Rochester Lourdes (#6) @ Dover-Eyota (#3); Kingsland (#5) @ Zumbrota-Mazeppa (#4). Class 1AA-East; Wabasha-Kellogg (#8) @ Caledonia (#1); Plainview-Elgin-Millville (#5) @ Lewiston-Altura (#4); St. Charles (#7) @ Chatfield (#2).



Week of Feb. 27-March 3

Monday, Feb. 27

1AA-West Semi-finals, MCC Arena... 1A-West Semi-finals, MCC Auditorium

Tuesday, Feb. 28

1AA-East Semi-finals, Arena...1A-East Semi-finals, Auditorium...2AA-South Quarter-finals

Friday, March 2

1A-East Finals (6 p.m.), Auditorium...1A-West Finals (8 pm), Auditorium...1AA-East Finals (6 p.m.), Arena...1AA-West Finals (8 p.m.), Arena

Week of March 5-10

Monday, March 5

2AA South Finals, Minnesota State-Mankato

Thursday, March 8

1A Finals (6 p.m.), Arena...1AA Finals (8 p.m.), Arena

Friday, March 9

2AA Finals (8 p.m.), Gustavus Adolphus



March 14-17

State Tournament